Zakres usług

Witam

Jestem absolwentem Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Gdańsku, lekarzem laryngologiem oraz certyfikowanym
lekarzem medycyny estetycznej. Proponuję Państwu zabiegi z zakresu medycyny estetycznej oraz konsultacje laryngologiczne.

Botox

Od lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku toksyna botulinowa typu A jest wykorzystywana w medycynie estetycznej, jako preparat
wygładzający zmarszczki, leczy również nieprzyjemną potliwości. Tzw. botox zrewolucjonizował nieoperacyjne usuwanie zmarszczek.

Toksyna botulinowa rozluźnia mięśnie mimiczne twarzy, w wyniku czego dochodzi do likwidacji zmarszczek.

Wskazania

Botox jest przeznaczony dla osób, które pragną pozbyć się zmarszczek mimicznych, czyli zmarszczek pojawiających się w górnej części twarzy. Tego typu zmarszczki występują często u bardzo młodych osób, ponieważ są związane z żywą mimiką twarzy. Przy zmarszczkach mocno utrwalonych i bardzo głębokich może zaistnieć potrzeba uzupełnienia zabiegu przez wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym (np. Restylane, Esthelis, Surgiderm,Teosyal itp.).

Toksyna botulinowa jest stosowana w usuwaniu zmarszczek:

 • poprzecznych czoła
 • między brwiami (zmarszczki “lwie”, okolica gładzizny czoła)
 • wokół oczu (tzw. kurze łapki)
 • innych: wokół ust, na brodzie, powieki dolnej i szyi

Specjalny zabieg unosi brwi i podnosi powieki, dzięki czemu oczy stają się większe.

Przebieg zabiegu

Toksyna botulinowa jest wstrzykiwana w okolicę zmarszczek. Zabieg jest bezbolesny i nie wymaga znieczulenia. Czasami, dla komfortu pacjenta, stosuje się znieczulenie kremem (np. EMLA) na godzinę przed zabiegiem.
Botox jest aplikowany przy użyciu cienkiej igły. Niewielką ilość preparatu precyzyjnie wstrzykuje się w kilka miejsc na twarzy. Zabieg przebiega szybko i sprawnie, zajmuje zazwyczaj do 20 minut. Ból związany z użyciem igły jest minimalny.

botox

Postępowanie po zabiegu

 • w ciągu 0,5 – 1 godziny należy ćwiczyć mięśnie mimiczne w miejscach wkłucia
 • należy unikać masażu w miejscach wstrzyknięć
 • w przeciągu czterech godzin po zabiegu nie pochylać głowy do dołu (np. przy zawiązywaniu butów)

botox poznań

Działanie

Toksyna działa już po 2 – 3 dniach od momentu aplikacji. Pełny efekt terapeutyczny jest zauważalny po 7 – 10 dniach. Efekt utrzymuje się średnio do 6 miesięcy i zależne jest to od indywidualnych cech organizmu pacjenta.
Po całkowitym zaniku działania toksyny botulinowej, zabieg należy powtórzyć. Jeśli nawet pacjent odstąpi od powtórzenia zabiegu, to i tak korzyści z jednokrotnej sesji są zauważalne. Twarz już po pierwszym zabiegu wygląda młodziej, jest bardziej wypoczęta, a zmarszczki ulegają spłyceniu. Gdy przez pół roku nie wykonujemy ruchów marszczących czoło, czy ruchów odpowiedzialnych za “kurze łapki”, skóra odpoczywa, i dzięki temu wygląda młodziej. Zabieg aplikacji botoxu może być wielokrotnie powtarzany. Poprzez cykliczne powtarzanie terapii, czas działania leku często się wydłuża. Po zabiegu twarz staje się gładsza.

Co 6 – 8 miesięcy można powtarzać zabieg, jednak nie częściej niż co 3 miesiące. Z naszych obserwacji wynika, że pacjenci wracają do tego zabiegu z ochotą, ponieważ daje bardzo szybkie
i długotrwałe efekty, które wszyscy wokół doceniają.

Leczenie nadpotliwości

Botox stosuje się również do leczenia nadpotliwości dłoni, stóp i pach. Nadmierna potliwość jest częstym problemem ludzi aktywnych. Mokra dłoń czy krople potu na czole utrudniają życie osobiste i zawodowe. Toksyna botulinowa hamuje funkcjonowanie gruczołów potowych. Po wykonaniu zabiegu nadpotliwość ustępuje i tak jak w przypadku wygładzania zmarszczek, efekt utrzymuje się do sześciu miesięcy.

Korekcja zmarszczek

Kwas hialuronowy naturalnie występującym w ludzkim ciele, głównie w skórze, w bardzo różnorodnych stężeniach. Jedną z głównych jego cech jest nawodnienie tkanek, dzięki wiązaniu wody. Unikalne właściwości kwasu hialuronowego powodują, iż stanowi on jeden z głównych składników produkcji ekskluzywnych środków farmaceutycznych, takich jak roztwory o właściwościach elastycznych stosowane w leczeniu schorzeń ortopedycznych i chirurgii oczu.

Cząsteczki kwasu hialuronowego zanikają z upływem lat. Korekcja zmarszczek polega na udostępnieniu innego źródła kwasu hialuronowego, aby przywrócić satysfakcjonujące nawilżenie tkanek skóry, które jest niszczone przez załamania skórne, powstałe na skutek zwykłej ekspresji twarzy. Kwas hialuronowy może związać od tysiąca do czterech tysięcy razy więcej wody niż wynosi jego masa. Z tego właśnie powodu kwas hialuronowy jest stosowany w produktach kosmetycznych, jako jeden z najbardziej wartościowych czynników nawilżających. Produkty kwasu hialuronowego można bezpiecznie stosować zimą. W przeciwieństwie do kremów, w których jest woda, nie wywołują rozszerzenia naczyń krwionośnych (tzw. teleangiektazji).

Kwas hialuronowy wykorzystywany jest także jako naturalny materiał, osłaniający warstwę rogową naskórka przed wnikaniem w nią substancji chemicznych i bakterii.
Kwas hialuronowego otrzymywany w warunkach laboratoryjnych stał się przełomem w medycynie estetycznej. Iniekcje z kwasu hialuronowego są do tej pory najbezpieczniejszą i najczęściej stosowaną metodą wypełniania zmarszczek. Przy pomocy kwasu hialuronowego może zostać dokonana korekcja zmarszczek, która przywróci skórze młody wygląd.

Korekcja zmarszczek

Kwas polimlekowy

Korekcja zmarszczek materiałem hialuronowym są bardzo skuteczne; dają natychmiastowe efekty, niemniej jednak nie są to zabiegi, które wykonujemy tylko raz w życiu pacjenta. Po dziewięciu – dwunastu miesiącach preparaty kwasu hialuronowego stopniowo podlegają degradacji na dwutlenek węgla i wodę i ulegają całkowitemu wchłonięciu. Po tym czasie korekcję zmarszczek należy powtórzyć, nie wiąże się to z żadnych ubytkiem zdrowia pacjenta. Korekcja zmarszczek wykonana kwasem hialuronowym jest całkowicie bezpieczną metodą ingerencji w organizm człowieka.

Powiększanie ust

Piękne usta są jednym z najważniejszych atutów kobiecej urody, dlatego tak istotne jest by miały idealny, pełny kształt. Dla Pań, które nie są zadowolone ze swoich ust, Gabinet Medycyny Estetycznej, przygotował ofertę zabiegów, dzięki którym możliwie jest ich powiększenie, delikatna zmiana kształtu, a nawet podniesienie opadających kącików. Wykonując korektę ust należy sugerować się ich naturalnym wyglądem. Powinna to być delikatna, upiększająca zmiana, a nie drastyczny, inwazyjny zabieg. Korektę ust mogą wykonywać kobiety w każdym wieku, gdyż mają one różnorodne problemy i oczekiwania związane ze swoim wyglądem. Do gabinetów medycyny estetycznej często zgłaszają się młode dziewczyny, których kompleksem niesymetryczne usta, nierówne kontury lub zbyt cienka dolna lub górna warga. Rozwiązaniem problemu jest kwas hialuronowy, który przywraca pacjentkom piękny uśmiech. Panująca wśród młodych kobiet moda na seksowne usta, jest jednym z powodów dla których pacjentki decydują się na korekcję oraz powiększanie ust. Należy pamiętać, że efekty modelowania powinny być zgodne z fizjonomią twarzy. Jeśli zabieg będzie wykonywany przez niedoświadczonego lekarza, powiększone usta mogą być nie tylko sztuczne, ale również oszpecające.

powiększanie ust

Wstrzykiwanie kwasu hialuronowego daje wyraźny efekty: usta są zdecydowanie bardziej nawilżone; odzyskują kolor i młodzieńczą jędrność. Powiększenie ich objętości wpływa również na zanik zarówno małych, jak i tych większych zmarszczek wokół ust, co skutkuje efektem ogólnego odmłodzenia.

Należy aktywnie „pracować” nad ochroną ust, gdyż powstawanie małych i większych zmarszczek, bardziej lub mniej głębokich, wokół ust, nie wynika jedynie z nadwyrężenia mimiką, ale świadczy o rzeczywistym starzeniu się, co nie jest łatwe do zaakceptowania przez pacjentów. W przypadku podjęcia terapii ust należy za wszelką cenę brać pod uwagę objętość i aspekt zewnętrzny każdego typu ust, a przede wszystkim ich naturalny wygląd.

Powiększanie ust – zabieg

Jedną z najpopularniejszych obecnie metod modelowania wyglądu jest powiększanie ust i poprawianie ich konturu. Powiększanie ust może być wykonywane bez względu na wiek pacjenta. Młode kobiety oraz mężczyźni pragną zazwyczaj uwypuklić zbyt małą, górną lub dolną wargę. W różnym wieku „pojawiają” się inne powodu zmiany wyglądu ust. Młodsze kobiety po prostu chcą mieć większe i pełniejsze usta. W późniejszych okresach życia dokonuje się zazwyczaj korekt, mających na celu niwelowanie procesu starzenia się ust.

Powiększanie ust – przed zabiegiem

Zabieg modelowania ust nie wymaga szczególnych przygotowań. Jest to jeden z zabiegów, które można wykonać w każdym momencie.
Na około 3 dni przed zabiegiem nie należy zażywać aspiryny i stosować leków przeciwzapalnych.

W dniu, w którym wykonywany będzie zabieg, powinno się unikać intensywnego nagrzewania ciała, np. w saunie lub solarium oraz intensywnego wysiłku fizycznego.
Bezpośrednio przed zabiegiem należy usunąć makijaż z ust.
Wszystkie te zalecenia mają na celu uzyskanie jak najlepszego efektu końcowego.

Przebieg zabiegu modelowania ust

Z racji wrażliwości ust proponujemy pacjentom znieczulenie albo przy pomocy kremu znieczulającego około 40 minut przed zabiegiem, albo przez znieczulenie przewodowe (tzw. dentystyczne). Preparat powstały na bazie kwasu hialuronowego, jest aplikowany w skórę właściwą za pomocą specjalistycznej ampułko-strzykawki i bardzo cienkiej igły 30G 1/2. W zależności od potrzeb pacjenta można korygować całą okolicę ust tzn:

 • modelować ich kontur
 • zwiększać objętość warg
 • niwelować drobne zmarszczki wokół ust

Wstrzykując implant stosuje się technikę liniową wycofująca lub wielopunktową. Po zaaplikowaniu preparatu miejsce nakłucia jest masowane, by jednolicie rozprowadzić preparat po całej powierzchni. Po zabiegu pacjentom podawany jest kosmetyk zawierający witaminę K, lub inny, minimalizujący możliwość wystąpienia siniaków.

Działania niepożądane

Po zastrzyku mogą wystąpić reakcje zapalne tj. rumień, obrzęk i zaczerwienienie Może też pojawić się krwiaczek. Wszystkie te objawy ustępują w ciągu kilku dni.

Powiększanie ust – po zabiegu

Mniej więcej trzy dni po zabiegu nie należy wystawiać ust na promieniowanie słoneczne oraz ciepło. Zalecenia te mają na celu optymalizację efektów zabiegu.

Przeciwwskazania

 • Miejsca narażone na zapalenia i infekcje skóry, takie jak trądzik czy opryszczka
 • Choroby układu immunologicznego, immunoterapia, uczulenie bądź nadwrażliwość na preparaty zawierające kwas hialuronowy, tendencje do blizn przerostowych.
 • Z zabiegu nie powinny korzystać również kobiety w ciąży bądź karmiące piersią.